УВАГА!!! Гімназія ПРАЦЮЄ в дистанційному режимі!!! УВАГА!!! Гімназія ПРАЦЮЄ в дистанційному режимі!!! УВАГА!!! Гімназія ПРАЦЮЄ в дистанційному режимі!!!

Юний читачу!

      Запрошуємо тебе до шкільної дитячої бібліотеки – у казкове місто, де події розгортаються як у чудовому кольоровому сні, де живе книга – справжній маг, надзвичайне диво, створене людиною! 

 

       Тобі здавалось, що вдома у тебе немало книг. Аж ось ти прийшов у бібліотеку! Скільки виявилось на полицях незнайомих книг!

       Зазирни в дитячу бібліотеку і поринь у веселковий світ знань, розваг та фантазії. Тут ти знайдеш все, що тобі буде потрібно. Цілий Всесвіт відкритий перед тобою, маленький друже. У книжках ти прочитаєш про рослини, птахів і звірів, про те, що є в небі, на землі і під землею, про досягнення науки й техніки, про життя твоїх однолітків і ще багато цікавого.

 Часу не гаймо – книжку читаймо!

Про ліси, моря і гори, про непізнані простори,

Про звірят і про птахів, про веселих дітлахів,

Про чотири пори року, і про райдугу високу,

І про тебе, і про нас – надійшов читати час!

Бібліотека... Древня і вічна жива скарбниця людського розуму.

Люди не мислять свого життя без книг. Книги – це знання, хороші думки, допомога в навчанні і праці, відпочинку, дружній бесіді.

       Книги йдуть до юних читачів і виконують своє призначення: поглиблюють їхні знання, сприяють розвитку загальної культури, виховують порядність, чесність, гідність і людяність.

      Той, хто часто відвідує бібліотеку знає, що бібліотека – це не просто приміщення, де зберігаються книги, які можна взяти додому або прочитати в читальному залі. Бібліотека – це дім, де ти зустрінешся із своїми ровесниками, щоб поговорити з ними про книги, візьмеш участь в обговоренні книг, вечорів, ранків, зустрічей з письменниками, послухаєш огляди нової літератури.

       Якщо Ти ще не відвідуєш бібліотеку – поспішай записатись в число її читачів!

       Чекаємо на тебе!

 

        Після того, як вибереш книги, обов'язково підійди до бібліотекаря – він запише їх у твій читацький формуляр. Якщо побачиш, що в книзі є зіпсовані сторінки, скажи про це бібліотекарю.  Ти можеш взяти вибрані книги на 7 або 15 днів.       

          Ці декілька днів книги твої. Ти можеш роздивлятися малюнки, читати, перечитувати, виписувати що-небудь у зошит. У назначений бібліотекарем строк книги треба повернути у бібліотеку – їх чекають інші читачі.

          Але є одна вимога – БЕРЕЖЛИВЕ СТАВЛЕННЯ ДО КНИГИ. Так як друге ім'я бібліотеки «Книжчин дім», тобто  Дім, де живуть книги, то хочеться, щоб книжкам жилось у ній добре і комфортно. Тому разом з книжками просимо тебе виконати їх прохання.

 

ВЧИСЬ, ЯК КНИГУ БЕРЕГТИ

Пам'ятка читача

Любий друже! До тебе це слово! Перед тобою – скарбниця чудова, мудрих порад невичерпне джерельце, книгу люби і душею і серцем!

Книжка – всюди, поруч із нами. Вона наш друг і порадник. Шануйте її, друзі, любіть і бережіть, у неї вкладено велику працю багатьох людей. Пропонуємо вам скористатися нашими рецептами лікування книг.

Що робити, коли книжка потрапила у воду?

Швидше поставте мокру книжку (розкривши віялом) у сухому, теплому приміщенні, що добре провітрюється. Склеєні аркуші, перш ніж розгорнути, обережно перегинайте то в один, то в другий бік. Якщо вони не розклеюються, потримайте над парою. Вологі аркуші перекладіть фільтрувальним папером і наступного дня праскою доведіть їх до висихання.    

Що робити, коли забруднилась обкладинка?

Обкладинку книжки можна протерти вологим тампоном, змоченим у розчині прального порошку. Ще обкладинку протирають чорнильною гумкою (ластиком). Паперову обкладинку не слід чіпати. Вона боїться чищення. Краще її обклеїти новою гарною обгорткою. 

Що робити, якщо листки книги зім'ялися?

Під листки і зверху на них кладуть по одному чистому, не дуже щільному  аркушу білого паперу і теплою (не гарячою!) праскою розгладжують кожен листок. 

   Що робити, якщо сторінки книги розірвалися?

Надірвану сторінку підклеюють так: намазану клеєм смужку цигаркового паперу кладуть (клеєм догори) під надрив, загинають по краю книжкової сторінки, наклеюють на сторінку. Пошарпаний край сторінки обклеюють папером схожого кольору. 

Яким клеєм можна відремонтувати книгу?

Найкраще використовувати клей ПВА. 

 

ЯК  ЧИТАТИ  КНИГУ

Пам'ятка читача

1.   Пам'ятай: читання – одне з найважливіших завдань у самоосвіті, ставитись до нього треба серйозно.

2.   Внутрішньо налаштовуйся на читання. Не поспішай, не "ковтай" зміст книжки, а читай уважно, вдумливо, намагайся запам'ятати прочитане.

3.   Зміст треба осмислювати. Не можна допускати механічного фіксування тексту.

4.   Вчися читати швидко, не проговорюючи про себе, охоплюй поглядом цілі фрази, речення.

5.   Для свідомого сприймання прочитай передмову, перегортаючи сторінки, обміркуй заголовки.

6.   Коли щось незрозуміло, не поспішай гукати на допомогу інших. Спочатку спробуй самостійно розібратися. Користуйся словниками, довідниками.

7.   Роби помітки, виписки, за потреби склади план (тези, конспект).

8.   Найцікавіше запам'ятай. Порівнюй прочитане з уже відомими фактами, знайди йому місце в системі знань.

9.   Прочитавши книжку, обміняйся думками і враженнями про неї з друзями, дай оцінку. Згадай основні образи, події, думки.

10.  Порівняй власну думку про книжку з відгуками і рецензіями на неї: один розум добре, а колективний - краще.

11.  Зроби відповідні записи про книжку у читацькому щоденнику.