Історія закладу

До революційних подій жовтня 1917 року в місті існувала жіноча гімназія. Вона діяла в будинку, де нині знаходиться міськрайонна податкова інспекція. Після революції гімназію було закрито.

1 вересня 1935 року в місті Первомайську було засновано середню школу №11, першу в місті школу з російською мовою навчання. За 65 років існування  школа прославилася своїми вчителями – майстрами педагогічної справи, славетними випускниками та добрими традиціями.

У відповідності до ст.18 Закону України "Про освіту”, згідно з розпорядженням голови облдержадміністрації від 18.09.2000р. Гаркуші О.М. сесія міської ради від 25.05.2001р. ухвалила рішення за №9 про реорганізацію ЗОШ №11 шляхом поділу, створивши міську гімназію та загальноосвітню школу І ступеня №11. Первомайська гімназія починає свій відлік часу з 24 серпня 2001 року урочистим відкриттям на честь 10 річниці незалежності України та 325-річчя заснування міста.